Shqiperia ne miniature

Shqiperia – Video

Shqipëria në vitet e fundit është kthyer gjitmonë e më shumë në një pikë turistike edhe për të turistët e huaj. Kjo video tregon mrekullitë e saj me një teknikë shumë speciale… Shikim të këndshëm… parajse.com

foto-spektakolare-gopro

Fotot më të bukura me GoPro

arena verona

Zbritje çmimi – FlyErnest

Në këtë artikull, që do jetë vazhdimisht në përditësim, Parajse.com do vendosi kodet më të fundit në mënyrë që të keni gjithmonë zbrijte çmimi përpara se të blini një biletë. Parajse.com ka si qëllim vetëm publikimin e ofertave mbi cilido kompanji pa përfitime. Fly Ernest është një kompani e re që lidh Shqipërinë me shtetin Italian. […]

ishujt-phi-phi-pushime-tailande-fi-fi

Mirësevini në parajsë – Ishujt Phi Phi (Tailandë)

Merrni disa plazhe të bardha dhe të shkreta, shtoni një det transparent me hije të panumërta të gjelbëra, hiqni rrugët dhe shtoni disa shkëmbinj të mprehtë që dalin nga deti, përzijeni së bashku dhe kështu formoni ishujt Phi Phi. Ishujt Phi Phi janë një arkipelag i vogël në Detin Andaman, që i përkasin krahinës Krabi në jug të Tailandës. Në vitet […]

liqeni-hillier-australi-roze

Liqeni rozë në Australi

Australia është vendi i ‘liqeneve rozë “të pazakontë dhe liqeni Hillier është një prej tyre. I vendosur në “Middle Island”, ky liqen është i famshëm për atë karakteristikë të jashtëzakonshme – ngjyrën e tij rozë çamçakëzi. 600 metra i gjatë, i rrethuar nga një anë nga buza e rërës dhe tjetra nga pyjet e dendura të pemëve eukalipt, ky liqen rozë mahnit edhe shkencëtarët. Askush […]

Paris lumi Sena

Zbritje çmimi – Transavia

Në këtë artikull, që do jetë vazhdimisht në përditësim, Parajse.com do vendosi kodet më të fundit në mënyrë që të keni gjithmonë zbrijte çmimi përpara se të blini një biletë. Parajse.com ka si qëllim vetëm publikimin e ofertave mbi cilido kompanji pa përfitime.

arena verona foto panoramike

Zbritje çmimi – Volotea

Në këtë artikull, që do jetë vazhdimisht në përditësim, Parajse.com do vendosi kodet më të fundit në mënyrë që të keni gjithmonë zbrijte çmimi përpara se të blini një biletë. Parajse.com ka si qëllim vetëm publikimin e ofertave mbi cilido kompanji pa përfitime. Nëse do kaloni disa ditë në Verona mund të lexoni këshillat tona për […]

street-art-art-rruge

Ndryshimet qe sjell arti i rruges!!

Imagjinoni veten të ktheheni në shtëpi nga një udhëtim të gjatë dhe … të mos jeni në gjendje të njihni pallatin tuaj. Ky fakt mund të ndodhë në qoftë se keni jetuar në një prej ndërtesave që është prekur nga ky talent francez i artit të rrugës, Patrick Commecy. Së bashku me ekipin e tij, ai krijon murales të mëdha […]

pinguin-antarktida

Antarktida – Video

Antarktida, kontinenti i shtatë. Vëndi ku koha ka ndalur dhe ku shkenctarët përpiqen te gjejnë sa më shumë informacione mbi platenin tonë. Darek Sepiolo ka xhiruar këtë video duke përdorur një Sony EX1 dhe duke lidhur imazhet me Adobe Premiere. Pamjet spektakolare do ju lënë pa frymë dhe do ju rrisin dëshirën për ta vizituar. Ky është planeti ynë. […]