National Geographic – 10 fotografi Prill 2016

National Geographic – 10 fotografi Prill 2016

Parajse.com ka marrë për ju 10 fotografitë më të bukura për muajin Prill nga siti i National Geographic. Poshtë çdo fotografie mund të shtypni butonin për tu drejtuar direkt te faqja personale e fotografit dhe për të vëzhguar të gjitha imazhet e tij.

10. Shkretëtirë

Një grua në shkretëtirën e Saharës.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-10

©Logan Swayze

9. Bagan, Birmani

fotot-me-te-bukura-prill-2016-9

©Nuttawut Charoenchai

8. Agra, Indi

fotot-me-te-bukura-prill-2016-8

©Yaman Ibrahim

7. Islanda

Një natë në Islandën veriore gjatë dimrit.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-7

©Fran Llano

6. Islanda

Gurë vullkanik të mbuluar nga myshku në Islandë.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-6

©Dylan Shaw

5. Surin, Tailandë

Agimi i diellit në Tailandë.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-5

©Saravut Whanset

4. Amazone

Bretkosë helmuese siper një arrë kokosi.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-4

©Yasar Ugurlu

3. Finlandë

fotot-me-te-bukura-prill-2016-3

©Satu Juvonen

2. Hokkaido, Japoni

fotot-me-te-bukura-prill-2016-2

©Hiroki Inoue

1. Ko Phi Phi, Tailandë

Rrufe gjatë periudhës së shirave në parajsën tokësore Ko Phi Phi.

fotot-me-te-bukura-prill-2016-1

©Mike Leske

©Parajse.com

 

Artikuj të ngjashëm

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: