Category: Parajsa e rradhes...

1 2 9 / 18 POSTS
Amsterdam, kryeqyteti i veseve

Amsterdam, kryeqyteti i veseve

Nuk mund të flasim për Amsterdamin nëse nuk do fillonim të flisnim për kanalet e saj. Aty ku tani është Sheshi Dam, 8 shekuj më parë rridhte një lum. ...
Salar de Uyuni – Bolivi

Salar de Uyuni – Bolivi

Në majin e këtij viti, fotografi rus, Daniel Kordan, udhëtoi për në Salar de Uyuni në Bolivi - një zonë e pafund e mbuluar me kripë, më e madhja në bo ...
Kulla më e lartë në Botë – Dubai 2020

Kulla më e lartë në Botë – Dubai 2020

Ç farë tjetër mund të realizoj vendi me ndërtesën më të lartë në botë? Mund të ndërtoj një tjetër më të lartë akoma! Dubai tashmë krenohet ...
Mirësevini në parajsë – Ishujt Phi Phi (Tailandë)

Mirësevini në parajsë – Ishujt Phi Phi (Tailandë)

Merrni disa plazhe të bardha dhe të shkreta, shtoni një det transparent me hije të panumërta të gjelbëra, hiqni rrugët dhe shtoni disa shkëmbinj të mp ...
Liqeni rozë në Australi

Liqeni rozë në Australi

Australia është vendi i 'liqeneve rozë "të pazakontë dhe liqeni Hillier është një prej tyre. I vendosur në "Middle Island", ky liqen është i famshëm p ...
Plazhi me i bukur ne Bote eshte ky…

Plazhi me i bukur ne Bote eshte ky…

Në përgjithësi, plazhet konsiderohen si vende romantike. Megjithatë, Playa Del Amor ose Plazhi i dashurisë, duket që i mundë të gjithë, pasi ajo është ...
Pishina më e madhe në Botë

Pishina më e madhe në Botë

Nëse jeni duke kërkuar pishinën më të madhe në Botë, resorti San Alfonso del Mar në Kili është përgjigja. Kjo pishinë, nga viti 2006, tërheq gjithmonë ...
10 fshatrat më përrallor në Botë

10 fshatrat më përrallor në Botë

Keni rastisur në një nga ato ditë kur ju doni thjesht të largoheni nga çdo gjë dhe të zhdukeni në një botë përrallore? E pra, nëse ju jeni zemëruar pë ...
Restoranti më romantik në Botë

Restoranti më romantik në Botë

Nëse jeni duke kërkuar restorantin më romantik në Botë, Grotta Palazzese në Itali është ajo çfarë ju po kërkoni. Këtu, në brëndësi të shpellës, e vetm ...
1 2 9 / 18 POSTS